Zomercolumn Renaldo Westenberg, 4e elftal vv Hollandscheveld

Ook dit seizoen gaan de zomercolumns viraal op onze mediakanalen en andere media. In deze column het woord aan Renaldo Westenberg speler van ons 4e elftal.

Renaldo en Wendy wonen aan de 31e Wijk en hebben twee kinderen, zoon Mason en dochter Vajén.

PR: ‘Voetballen loopt als een rode draad door je leven. Op wat voor leeftijd speelde je voor het eerst bij een voetbalvereniging?’

Renaldo: ‘Als Hoogevener heb je de keuze uit drie verenigingen. Ik begon op mijn 5e te voetballen bij vv Hoogeveen en heb daar gespeeld tot de d-junioren. Toen zijn we met een man of vijf zes overgestapt naar HZVV, i.v.m. de trainer die we bij vv Hoogeveen hadden. Helaas kwam hij ons een jaar later achterna.’

PR: ‘Vertrokken jullie toen weer naar vv Hoogeveen?’

Renaldo: ‘Nee, we bleven bij HZVV en daar ben ik gebleven tot ik in de A1-junioren kwam te spelen. Dat was tevens voorlopig mijn laatste seizoen op het veld. Ik mijn voetbalschoenen toen verruild voor zaalschoenen en heb anderhalf seizoen bij vv de Weide gespeeld. Onder andere met mijn vader en Wim Bos.’

PR:‘Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan?’

Renaldo: ‘Mijn zusje voetbalde bij de MC van HH’97 en daar ging ik wel eens kijken. Tijdens één van die wedstrijden sprak ik René Bakker, de toenmalige keeper van het 4e, en hij maakte me enthousiast voor de vv Hollandscheveld. Zodoende heb ik de voetbalschoenen weer uit het vet gehaald.’

PR: ‘Ook bij ons heb je heel wat elftallen doorlopen toch?’

Renaldo: ‘Ben dus in het 4e begonnen. Vervolgens maakte ik de overstap naar het 2e waar Koert Sieders mijn trainer was en Henk van Klinken haalde mij bij het 1e. Na de kampioenswedstrijd bij sc Rouveen ben ik gestopt in het 1e. Al met al denk ik vier seizoenen in het 1e gespeeld. Wim Jutstra haalde me over om in het 6e te komen spelen. Harry Kroezen en Eddy v.d. Weide waren twee van mijn ploeggenoten. Een mooie tijd. Toen het 6e werd opgeheven ben ik weer in het 4e gaan spelen, waar ik nu dus nog in speel. We kunnen dus zeggen dat de cirkel rond is.’

PR: ‘Door mijn werk (interviewer PR) kwam ik je tegen op de JWF Kazerne in Assen. Heb je altijd voor Defensie gewerkt?’

Renaldo: ‘Nee joh. Na mijn Havo tijd aan het Menso Alting College ben ik verder gaan leren bij het Studiehuis. Maar dat vond ik dus niks en ben ik gestopt met school. Vervolgens ben ik bij de EDAH gaan werken. Pas daarna kwam ik bij Defensie terecht.’

PR: ‘Assen is lekker dichtbij, maar ik ken Defensie een beetje dus dat is vast niet de enige kazerne waar je werkzaam bent geweest?’

Renaldo: ‘Nee dat klopt. Ik heb mijn opleiding genoten op de Generaal Spoor Kazerne te Ermelo. Deze opleiding duurde 4 maanden. Na mijn opleiding ben ik geplaatst in Ede bij het Inlichtingen peleton. Ondertussen heb ik Assen ingeruild voor de Johannes Post Kazerne in Havelte.’

PR: ‘Vergelijk je werk eens met voetbal?’

Renaldo: ‘Er zijn verschillende raakvlakken. Zoals het nooit opgeven, teamgeest, het beste uit jezelf naar boven halen en kameraadschap.’

PR: ‘Wat wil je nog bereiken met het 4e?’

Renaldo: ‘Het ultieme doel is een kampioenschap met het 4e. Eenmaal waren we dichtbij, maar helaas werkte de KNVB ons tegen met de inhaalwedstrijd tegen ZZVV. Het afgelopen seizoen was er één van ups en downs, maar ik zie niet in waarom een kampioenschap niet zou kunnen lukken.’

PR: ‘Wat is je mooiste herinnering aan al die jaren bij vv Hollandscheveld?’

Renaldo: ‘Dat is niet zo moeilijk. Dat zijn de twee seizoenen die ik samen met mijn pa in één elftal speelde, dat blijft bijzonder.’

PR: ‘Wat is het verschil voor jou tussen wonen in Hoogeveen en een dorp?’

Renaldo: ‘Toen ik in Hollandscheveld ging wonen voetbalde ik er al, dus kende al een boel mensen. Het grote verschil is de gemoedelijkheid en het is gezelliger in een dorp.’

PR: ‘Wat mis je in Hollandscheveld?’

Renaldo:‘Eigenlijk niets. Voor zo’n dorp als Hollandscheveld hebben we een groot winkel aanbod. Ook voor de kinderen is er genoeg ontspanning, vele sportverenigingen en de speeltuin aan de Brummelstraat. Geweldig toch!’

PR: ‘Zoals eerder vermeld hebben jullie twee kinderen. Doen zij ook aan sport?’

Renaldo: ‘Mason voetbalt bij de jeugd van HH’97 en Vajén gymt bij Eugenia. Ben van mening dat alle kinderen aan sport moeten doen. Goed voor hun ontwikkeling en beter dan de hele dag achter de computer of TV zitten.’

PR: ‘Hoe kijk je aan tegen de twee voetbalclubs op ons dorp?’

Renaldo: ‘Als ex Hoogevener heb ik niet de sentimenten voor beide clubs die veel Hollandschevelders wel hebben. Om het voetbal in de toekomst in ons dorp te houden moet je gewoon fuseren. Laten we niet moeilijk doen. Degene die beslissen hebben hun langste tijd gehad binnen de beide clubs en de jeugd weet al niet anders dan samen te voetballen. Neem de zaalteams als voorbeeld. Gewoon alles door elkaar gooien, op één sportpark spelen en desnoods op zaterdag en zondag voetballen. Al denk ik persoonlijk dat zaterdagvoetbal de toekomst heeft bij de jeugd van tegenwoordig.’

PR: ‘Zoals je weet kan vv Hollandscheveld niet zonder vrijwilligers. Als je één taak op je zou moeten nemen wat zou dat dan zijn?’

Renaldo: ‘Door mijn gezinssituatie ben ik niet iedere week beschikbaar als vrijwilliger. Als vrijwilliger zou ik in ieder geval iets actiefs willen doen, bijvoorbeeld de jeugd fluiten.’

PR: ‘Wat vind je van ons sportpark ‘de Oosthoek’ en de vereniging in het algemeen?’

Renalado: ‘De kantine en kleedkamers zijn top. De sfeer op ons sportpark vind ik meer dan prima. De feestjes en andere activiteiten, de saamhorigheid maakt onze club wel uniek denk ik.’

PR: ‘We sluiten altijd af met de zogenaamde nabrander. Heb jij die?’

Renaldo: ‘Als teams van vv Hollandscheveld zouden we meer ons eigenbelang moeten vergeten. Wij van het 4e hebben ons dit seizoen wat dat betreft van de goede kant laten zien door vaak andere teams te helpen. Daardoor kwamen soms zelfs voor problemen te staan. Maar we zijn één club en moeten elkaar helpen. Het zou mooi zijn dat alle teams dit zouden doen. Gezamenlijk de schouders eronder zetten.’

De PR wil Renaldo bedanken voor zijn openhartigheid en wensen hem en zijn gezin alle goeds voor de toekomst toe.