Zomercolumn Lars Lip, voorzitter sponsorcommissie

Lars Lip is ondertussen niet meer weg te denken bij vv Hollandscheveld en daarom besloot de PR om hem te interviewen voor de ‘Zomercolumns vv Hollandscheveld’.

Natuurlijk kent iedereen hem als de voetballer met nr.13 in het 1e elftal, maar Lars is in vele hoedanigheden actief binnen onze mooie club.

Maar voetbal stond natuurlijk op één al die jaren bij vv Hollandscheveld.

Daarnaast is Lars geregistreerd partner met Joyce en heeft twee zonen, Mats en Ties.

Voor zijn werk fietst hij iedere dag naar Hoogeveen. Hij werkt bij Wildeboer en v.d. Weide Meubelen. We starten dit ongedwongen interview met Lars onder het genot van een kop koffie.

PR: ‘Wanneer ben je eigenlijk gaan voetballen?’

Lars: ‘Sinds mijn 4e jaar ben ik met voetballen begonnen bij vv Noordscheschut. Mijn vader was daar al lid. Op mijn 5e jaar heb ik de opening van sportpark ‘de Meulewieke’ gedaan zoals men die nu kent. Ze hadden inpakpapier gespannen tussen een hek en daar mocht ik een bal doorheen schieten.’

PR: ‘Hoe verliep je voetbal carrière daarna?’

Lars: ‘Nadat ik alle jeugdteams doorlopen had, vanaf de C-junioren speelde ik bij HH’97, kwam ik op mijn 18e jaar bij de 1e selectie van sv Hodo. Om in het seizoen 2012-2013 de overstap naar vv Hollandscheveld te maken en daar heb ik geen spijt van.’

PR: ‘Waarom van vv Noordscheschut naar sv Hodo?’

Lars: ‘Edwin van Putten benaderde mij om voor HH’97 te komen voetballen en mijn vader heeft mij toen aangemeld bij sv Hodo.’

PR:‘Ben je vanuit daar doorgestroomd naar de senioren?’

Lars:‘Nee vanaf de A-junioren ben ik weer twee seizoenen bij vv Noordscheschut gaan voetballen om daarna terug te keren naar sv Hodo en aan te sluiten bij de 1e selectie.’

PR:‘Hoe kijk je aan tegen de situatie tussen beide voetbalclubs in Hollandscheveld, aangezien je bij beide gespeeld hebt?’

Lars:‘Wat mij betreft moeten we de sentimenten overboord gooien. Hollandscheveld is een te klein dorp voor twee voetbalclubs. Wat is er mooie dan 1 vereniging die floreert en op een hoog niveau acteert. De jeugd weet immers al niet beter. Kijk naar de zaalteams van beide verenigingen, daarin voetballen spelers van beide verenigingen ook al samen. Helaas zie ik die fusie nog niet 1 2 3 gebeuren en dat heeft te maken met sentimenten. Een gemiste kans.’

PR:‘Afgelopen seizoen was je laatste seizoen in het 1e hoe kijk je daar op terug en wat zijn je verdere plannen?’

Lars: ‘Het was een jaar met veel ups en downs, voor mezelf veel pijntjes en daardoor weinig gespeeld, maar wel super dat we in de 3e klasse zijn gebleven.Na dit seizoen ga ik toch nog in het 2e spelen. Geert Prins en ik hebben goede afspraken gemaakt hoe we dit gaan invullen qua trainingen en wedstrijddagen en ik denk dat ik met mijn ervaring nog van waarde kan zijn voor dit jonge team en hopelijk kan ik nog een paar jaar mee.’

PR:‘Dus in ieder geval nog 1 seizoen te bewonderen op de velden van vv Hollandscheveld. Waarom heb je deze keuze gemaakt, want volgens mij heb je lang getwijfeld?’

Lars: ‘Ik kan het spelletje gewoon niet missen, de voetbalhumor, trainen en wedstrijden. Ik ben gewoon teveel liefhebber om te stoppen.’

PR:‘Trainers, die heb je dus ook zat meegemaakt. Met wie had je de beste klik?’

Lars: ‘Klik is niet het juiste woord. Maar de beste trainer was voor mij Henk Veenhof. Van hem heb ik veel geleerd. Was natuurlijk nog jong en dan neem je alles aan, tenminste wel in die tijd, wat een trainer je verteld. Nu stellen spelers te vaak de “Ja maar...” vraag. Bij hem hadden we dinsdags conditie training, maar altijd met de bal, en op donderdag een tactiek training met het oog van de wedstrijd die volgde in het weekend. Onder hem heb ik die twee seizoenen geen wedstrijd gemist. Hij vertelde mij precies hoe ik lopen moest en hoe ik mijn medespelers moet bedienen. Hij had vertrouwen in mij en dat heb ik in die twee seizoenen gevoeld.’

PR:‘Dus je valt niet in het zogenaamde zwarte gat?’

Lars: ‘Nee onze zoon Mats voetbalt nu bij HH’97. Zie mezelf ook wel als leider bij een team in de toekomst. Als de kids wat ouder zijn.’

PR: ‘Geen trainer, met al jouw ervaring?’

Lars: ‘Nee geen trainer bij een team van mijn zoons, daar ben ik te fanatiek voor, dat wil ze niet aan doen.’

PR: ‘Verder nog plannen?’

Lars:‘Hardlopen pak ik ook weer op zoals ik er nu over denk, maybe de racefiets. In het verleden heb ik ook nog op niveau geschaatst en was behoorlijk fanatiek dus mocht de ijsbaan er komen dan wil ik dat eventueel ook nog wel oppakken in de winter.’

PR: ‘Met twee zoons zit de opvolger er aan te komen?’

Lars: ‘Hoop uiteraard dat de jongens in mijn voetsporen treden. Mats zit al op voetbal en Ties is ook al met een bal in de weer. Mats lijkt het meeste op mij in mijn jonge jaren. Maar ze zijn vrij om zelf hun keuze te maken.’

PR: ‘Wat was je favoriete positie in het veld?’

Lars: ‘Bijna mijn gehele carrière heb ik links of rechts op het middenveld gespeeld.’

PR: ‘Wat wil je de jeugd meegeven?’

Lars: ‘Qua mentaliteit kan de jeugd nog wel stappen maken. Het is teveel “lukt het vandaag niet, dan morgen maar”. Verder moet je als voetballer altijd respect hebben voor de scheidsrechter ben ik van mening. Als voetballer van vv Hollandscheveld zul je je ook op een andere manier in moeten zetten voor de club. Vrijwilligers zijn er altijd nodig.’

PR:‘Scheidsrechters, een mooi thema. We zijn bij vv Hollandscheveld gestart met een arbitrageplan. Het streven is om per seizoen twee spelers van ieder seniorenteam naar de clubscheidsrechters cursus te sturen. Hoe kijk je daar tegen aan?’

Lars: ‘Het eerste seizoen zit er op en respect voor de vijf die er aan mee gedaan hebben. Echter het waren er te weinig. Elk team moet de ernst inzien dat wij als club niet zonder scheidsrechters kunnen, uiteraard ook niet zonder andere vrijwilligers, en daarom moeten we dit gezamenlijk oppakken. Als we ons allemaal 1 a 2 maal per seizoen ons inzetten wordt het een stuk makkelijker.’

PR:‘Heb je nog een nabrander?’

Lars: ‘vv Hollandscheveld is een gezellige club, ook v.w.b. zijn ambities. Echter om deze te verwezenlijken hebben we tijd nodig. Op alle fronten zit de vereniging in de lift. Bij andere clubs is dit vaak een stuk minder. vv Hollandschevelders zijn top mensen. Echter we moeten niet vergeten als we dit zo willen blijven houden dat we dan met zijn allen de schouders er onder moeten zetten. Dus wordt je ergens voor gevraagd denk dan aan het clubbelang en zeg “Ja”. Op die manier blijft vv Hollandscheveld bloeien, nu en in de toekomst.’

Wij als PR willen Lars bedanken voor dit openhartige gesprek en wensen hem alle goeds toe voor nu en in de toekomst.