Zomercolumn Aart Jan Vos, voorzitter Supportersvereniging

Aan het woord in deze allerlaatste zomercolumn van de zomerstop 2019 is Aart Jan Vos, de huidige voorzitter van de Supportersvereniging. Daarnaast doet hij en heeft hij nog vele ander dingen gedaan voor de voetbalsport in ons dorp.

PR: Aart Jan welkom bij het interview voor de allerlaatste ‘Zomercolumn’ van de zomerstop. Wat dacht je toen wij jou benaderden voor deze column?’

Aart Jan: ‘Dat weet ik niet zo 1, 2, 3. Vindt het wel een mooi initiatief om in de voetbal loze maanden de supporters toch betrokken te laten blijven bij de voetbalvereniging.’

PR: ‘Je bent al weer behoorlijk bruin waarschijnlijk door je werk?’

Aart Jan: ‘Ja als de zon begint te schijnen verkleur ik snel.’

PR: ‘Als ik mij niet vergis ben je werkzaam als stratenmaker. Dat doe je al jaren toch?’

Aart Jan: ‘Ja heb 32 jaar bij Lareco gewerkt totdat deze om vielen. Ontzettend jammer. Daarna was het lastig om weer werk te krijgen en begon ik bij Hoomark in Hoogeveen. Die maakten allerlei inpakpapier, van die grote rollen. Maar dat binnenwerk was niets voor mij. Nu werk ik al weer zes jaar bij de Mekro van Harry en Edwin. Dit jaar samen met Michel Bouwmeester, een vakman en prima maat om mee samen te werken. Laat mij maar buiten werken dan vermaak ik mij prima.’

PR: ‘Naast je werk ben je ook vrijwilliger en dan niet alleen als voorzitter van de Supportersvereniging, maar ook als barman. Waarom vrijwilliger?’

Aart Jan: ‘Mijn taak als vrijwilliger is ooit begonnen toen ik Berthil opgaf als 6 jarige bij vv Hollandscheveld in 1992. Gelijk werd ik benaderd om secretaris bij de jeugd te worden, let wel bij vv Hollandscheveld. Heb mede aan de wieg gestaan van HH’97 en ben ook daar vijf jaar secretaris geweest. Daar stopte ik mee toen ik in de kost moest voor mijn werk. Echter Edwin van Putten benaderde me toen meteen om jeugdleider te worden bij het team van Lennard. Dat was enkel op de zaterdagen en dat kon ik dus prima combineren met mijn werk. Tot en met de A-junioren ben ik leider geweest van dat team van Lennard. Sinds 1992 ben ik onafgebroken vrijwilliger in allerlei hoedanigheden.’

PR: ‘Maar ik kan me herinneren dat je zelf ook nog gevoetbald hebt?’

Aart Jan: ‘Ja dat klopt. Ben op mijn zesde gaan voetballen bij vv Hollandscheveld. Dat heb ik tot mijn 23e jaar gedaan. Toen speelde ik in het 8e elftal. We hadden geen keeper en stonden om en om in de goal. Zo ook ik op een mooie zaterdag. Echter toen ik er 23 om de oren kreeg in die wedstrijd was voor mij de grap eraf en ben ik meteen gestopt.’

PR: ’Dus HH’97 was mede jouw geesteskindje?’

Aart Jan: ‘Ja er moest iets gebeuren aangezien de jeugdleden terugliepen bij beide verenigingen en wij al een jaar geen A-junioren hadden en dit slecht voor de doorstroming naar de senioren zou zijn. Daarom de leden ons plan voorgelegd en toen was HH’97 een feit. Natuurlijk was dat in die tijdsgeest het beste idee wat er toen was.’

PR: ‘Jullie gezin is in ieder geval erg betrokken als vrijwilliger?’

Aart Jan: ‘Ons gezin is een echt voetbal gezin geworden in de loop der jaren. Zo is ook Jannie ooit jeugdleider en trainster geweest bij HH’97. Ook heeft ze nog in het bestuur van HH’97 gezeten. Tot het moment dat Kornie Bijl haar vroeg om vrijwilliger achter de bar te worden bij onze club en toen is ze dat gaan doen. Ook Berthil, als barman, en Lennard, in de PR, zijn als vrijwilliger actief, dus de cirkel is wel rond. Nu ik het mij bedenk was ik al eens jeugdleider toen ik 18 jaar was. Samen met Rudi Bouwmeester en Jan Dekker hadden wij de d-junioren onder onze hoede.’

PR: ‘Met wie voetbalde jezelf in de jeugd dan?’

Aart Jan: ‘In mijn team zaten o.a. mijn broer Klaas (om het seizoen), mijn neef Jan Metselaar, Cor Giethoorn, mijn maat Bert Benjamins, Boele de Bie, Rudi Bouwmeester en Rieks de Vries. Een mooie tijd hoor was dat. Zo gingen we o.a. op voetbalkamp naar Hoek van Holland en Oudorp. Dat zijn dierbare herinneringen.'

PR: ‘Maar je bent ook een diehard supporter?’

Aart Jan: ‘Niet alleen bij het 1e hoor, maar ook bij Zaal 3 heb ik het afgelopen seizoen in ieder geval alle thuiswedstrijden op de tribune gezeten.’

PR: ‘Nu ben je dus voorzitter van de Supportersvereniging. Wat betekent dat voor je?’

Aart Jan: ‘Er is veel veranderd sinds een aantal jaren. Wij doen dingen om de voetbalvereniging te ondersteunen. Zo gaven we gereedschap aan de klusploeg, jassen voor de leiders van de seniorenteams en schonken we ballen voor de jeugd. Die samenwerking vind ik prachtig. Ook voor de nieuwe entree bij het hoofdveld hebben wij geld beschikbaar gesteld.’

PR: ‘Wat zijn je persoonlijke hoogtepunten bij de Supportersvereniging?’

Aart Jan: ‘Dat moet toch wel zijn de bikersrun met al die trikes waarbij kinderen mochten meerijden en wij geld ophaalden voor het goede doel. Ook de knuffels die we later voor hen inzamelden horen daarbij.’

PR: ‘Vrijwilligers heb je in allerlei soorten en maten. Wat vind je van de vrijwilligers die zich op allerlei gebieden inzetten op sportpark ‘de Oosthoek’?

Aart Jan: ‘De huidige groep doet heel goed werk dat moeten wij niet onderschatten, echter het wordt steeds moeilijker om aan vrijwilligers te komen. We moeten samen de schouders er onder zetten om onze club op dit niveau te houden of dingen te verwezenlijken. Daar mogen een ieder die nog geen vrijwilliger is bij ons wel eens over nadenken. Maar ik vindt het niveau van de huidige vrijwilliger en hun inzet echt top.’

PR: ‘Loopt bij jullie het aantal deelnemers aan activiteiten ook terug?’

Aart Jan: ‘Helaas wel. We steken er veel tijd in om iets moois te organiseren en hopen (rekenen) dan op een mooie opkomst. Dat moet wel beter en daarom zijn we aan het kijken naar alternatieven om dingen te organiseren. Zo denken we er bijvoorbeeld aan om de speurtocht aan het eind van de middag te organiseren op de enige voetbal loze zaterdag in januari. Op die manier lopen we mooi de duisternis in en na afloop dan een feest met een DJ of iets dergelijks.’

PR: ‘Zelf doe je ook altijd mee aan activiteiten?’

Aart Jan: ‘Ja prachtig toch. Ieder jaar deden we op 2e pinksterdag mee met de fietstocht, maar dit jaar doen we mee met het KUBB toernooi op ‘de Oosthoek’. Ook het uitzetten van de speurtocht vind ik mooi om te doen. Je komt altijd weer nieuwe plekjes tegen, schitterend gewoon.’

PR: ‘Als je 80 bent waar kijk je dan trots op terug?’

Aart Jan: ‘Als vrijwilliger wat we samen met de Supportersvereniging bereikt hebben denk ik. Als vader ben ik vooral trots dat mijn beide zoons ooit in het 1e elftal gekeept hebben. Daar waar ik ooit stopte als keeper toen ik er 23 om de oren kreeg in één wedstrijd. Best ironisch toch.’

PR: ‘Normaal eindigen we met de nabrander, maar jij als voorzitter vragen we vooruit te kijken naar het nieuwe seizoen?’

Aart Jan: ‘Vooruitkijkend hoop ik dat we allemaal een mooie zomer tegemoet gaan. Als het voetbal weer begint wens ik dat het 1e na dit seizoen een stabiele middenmoter wordt in de 3e klasse. De spanning van het afgelopen seizoen maken we liever niet meer mee. Verder hoop ik dat alle teams genoeg spelers hebben het komende seizoen en waar ze kunnen meedraaien om het kampioenschap. Gewoon een mooi voetbalseizoen voor een ieder in goede gezondheid en met sportieve resultaten en dat de supporters weer veelvuldig de weg weten te vinden naar ons mooie sportpark.’

Wij als PR danken Aart Jan voor dit interview en hopen dat een ieder al deze columns met veel plezier gelezen hebben. 

Wij als PR sluiten ons graag aan bij de laatste woorden van Aart Jan. Tot ziens op ‘de Oosthoek’.