Leden voetbalverenigingen Hollandscheveld brengen stem uit

Leden voetbalverenigingen Hollandscheveld brengen stem uit

Voortraject fusie na intensieve periode afgesloten

Na een traject van bijna twee jaar, waarin intensief is gewerkt door de fusiecommissie en circa 60 leden van de diverse werkgroepen, brachten zaterdag 29 november de leden van twee voetbalverenigingen in Hollandscheveld hun stem uit met betrekking tot de fusie.
Om negen uur ’s morgens openden de voorzitters van de twee verenigingen de Algemene Ledenvergaderingen waarbij slechts één onderwerp op de agenda stond, namelijk fuseren tot FC Hollandscheveld of doorgaan onder eigen vlag en naam.
Alvorens tot deze stemming te komen werden er door de besturen van beide voetbalverenigingen en de fusiecommissie diverse Algemene Ledenvergaderingen en informatieavonden gehouden voor de leden en belangstellenden.
In de allereerste Buitengewone Algemene Ledenvergadering, gehouden in juni 2024, vroegen de besturen aan de leden toestemming om een mogelijke fusie tussen beide voetbalverenigingen te mogen onderzoeken.
Na een volmondig ‘ja’ bij beide verenigingen werden de fusiecommissie en werkgroepen in het leven geroepen. Zij deden bijna een jaar grondig onderzoek naar allerlei onderwerpen die spelen als je als voetbalverenigingen wilt gaan fuseren.
Op maandagavond 25 augustus volgde een informatie avond voor alle leden en belangstellenden uit Hollandscheveld in de feesttent midden op de Brink in het dorp.
Deze avond werd door ruim 800 belangstellenden bezocht en als spreekstalmeester begeleid door Andries Ophof. Hier kreeg men een verdere inkijk in de stand van zaken van het lopende fusieproces. Ook werden de naam van de nieuwe fusieclub, te weten FC Hollandscheveld, onthuld.
De fusiecommissie en met hun de werkgroepen hebben vervolgens alles gedaan wat er nog gedaan moest worden om op 16 oktober jongstleden de allerlaatste informatie avond in het Anker te houden. Nog eenmaal werden de leden hier door de voorzitters van beide voetbalverenigingen, de fusiecommissie en werkgroepen bij gesproken over de nut en noodzaak van een fusie tussen beide voetbalverenigingen. Tevens werd de gelegenheid geboden voor het stellen van vragen over het fusierapport. Tenslotte werd het toekomstige bestuur van de nieuwe vereniging voorgesteld aan de aanwezige 300 leden.

Zoals gezegd was jongstleden zaterdag 29 november de dag om te stemmen in de kantines van beide voetbalverenigingen wij kunnen u als besturen mededelen dat de meerderheid van de leden van beide voetbalverenigingen voor de fusie tot FC Hollandscheveld hebben gestemd.
Dit houdt in dat met ingang van het seizoen 2026/2027 FC Hollandscheveld in competitieverband bij de KNVB uit zal komen.