Kansenfestival niet benut door Hollandscheveld

Kansenfestival niet benut door Hollandscheveld

Veenhuizen pakt de punten

Waar het hele seizoen, op de wedstrijd tegen SJS thuis na, de doelpunten mager zijn aan Hollandscheveld zijde hadden de spelers zichzelf en de meegereisde supporters moeten belonen. Met name de tweede helft moest Veenhuizen terug en regen de kansen zich aanéén voor de gasten, maar het killerinstinct bij de spelers van oranje-zwart ontbrak deze middag. Door dit gegeven staande spelers in de laatste twee wedstrijden voor de schier onmogelijke opgave de nacompetitie te halen en directe degradatie te voorkomen. Dat het een echte degradatiekraker betrof was goed te merken aan de 22 spelers en trainersstaf van beide teams, er was veel onderlinge irritatie en de matig leidende scheidsrechter was ook geen stabiele factor deze middag. Doordat Hollandscheveld aantrad met een 4-4-2 opstelling had de thuisploeg alle tijd om van achteruit op te bouwen en de snelle spits Elsinga in positie te brengen. Het matige veldspel van de gasten was ook debet aan het veldoverwicht van de thuisploeg, zonder dat zij geweldig voetbal speelden. Het mag dan ook geen wonder heten dat de thuisploeg door dom balverlies van de gasten op een 1-0 voorsprong kwamen door Elsinga. Na het geblesseerd uitvallen van Kiers greep trainer Kikkert in en gooide het systeem om naar 4-4-3 en meteen kwam de thuisploeg meer onder druk te staan. Hollandscheveld kreeg in de eerste helft een grote mogelijkheid op de 1-1, maar Hagen kopte een vrije bal net naast. Dat het voor rust geen 2-0 werd mag een wonder heten, want Elsinga omspeelde Vos, die ver uit zijn doel was gekomen, maar Schonewille en Span brachten redding op de doellijn. Na rust een compleet ander spelbeeld. Hollandscheveld ging op jacht naar de gelijkmaker en Veenhuizen kon alleen nog via de counter gevaarlijk worden. Eerst was het Hagen die geheel vrijstaand zijn poging op het dak van het doel zag belanden en ook de Jonge had moeten scoren, maar zijn schot van elf meter ging net over. Ook Diphoorn had moeten scoren op drie meter voor het doel maar hij verzuimde goed af te drukken en de bal ging naast. Vervolgens werden er in de loop van de tweede helft vier 100% doelpunten voor de gasten voorkomen door verdedigers van Veenhuizen, zij wisten de bal net voor de doellijn te keren waar hun keeper al verslagen was. Als hij dan niet valt, gaat hij aan de andere kant er wel in. Olde controleerde een bal niet goed in de eigen zestien en in zijn ijver de situatie te redden tikte hij Giezen aan binnen de beruchte lijnen. Dezelfde Giezen liet Vos vanaf 11 meter geen kans, 2-0. Dat Hagen tien minuten voor tijd nog de 2-1 scoorde was voor de statistieken. Hollandscheveld kon het zich deze middag vooral zelf aanrekenen dat men niet met drie punten huiswaarts keerde, want gezien de kansen verhouding had dat er zeker in gezeten.

Man van de wedstrijd: Lennard Vos


13 mei 2023
2
-
1
Veenhuizen 1
VS
Hollandscheveld 1
2 jun 2023
20:30
Hollandscheveld 45+1
VS
HZVV 45+2